Познат борец на УФЦ на вечера со Џенифер Лопез!

Џенифер Лопез
Џенифер Лопез

Кој е среќникот на УФЦ кој вечерал со мега ѕвездата Џенифер Лопез? Јури Хол, борец во средна категорија на УФЦ, со глава и бада. И тоа по победата во кафезот! Пошироката јавност дозна за вечерата благодарение на фотографиите со кои Холл се пофали на својот профил на Инстаграм.

 Колку за потсетување, Јури Хол на УФЦ Фајт најт во Бостон, ги оправда очекувањата и го ноаутираше Рон Стелингс, кој ја прифатија борбата една недела пред настанот. По настанот, изјави дека се уште сака да се бори Костас Филипу, кој беше повреден пред почетокот на мечот. За неговите натпревари знаеме сè, но каква е природата на вечерата со познатата пејачка и актерка, не открива.

 jennifer lopez 2

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО