Нокаутот на Кличко против Пулев е број 1 за годинава!

Nokaut na godinata

Нокаутот на Владимир Кличко против Бугаринот Кубрат Пулев во тешка категорија е избран за најдобар нокаут на 2014 година во верзијата на ЕСПН.

На 15 ноември во Хамбург (Германија), Владимир Кличко го нокаутира Кубрат Пулев во 5 -тата рунда и ја одбрани титулата светски шампион во тешка категорија на Меѓународната боксерска федерација (ИБФ). Натпреварот Кличко – Кубрат влезе и во првите 8 најдобри натпревари на годината на американскиот телевизиски канал ХБО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО