На Кличко може да му одземат еден појас!

Wladimir Klitschko

Покрај златниот медал кој го освоив на Балканското Првенство оваа година,исто на балканските првенства имам освоено три злата од 2011 до 2013 во екипно-ката тим и во 2012 на балканското првенство еден сребрен медал во поединечна конкуренција

Светскиот шампион во ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО, Владимир Кличко, може да биде лишен од еден појас, ако одбие да се бори со Тајсон Фјури.

Британецот е задолжителен предизвикувач за титулата на ВБО, но Украинецот се уште не дал согласност за средбата што треба да се одржи наесен оваа година.

Според промотор на Фјури – Френк Ворен, тимот на Кличко не контактира во врска со евентуалниот меч.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО