Милионската „ергела“ на Флојд Мејведер! (ВИДЕО)

mejveder so eregela

Флојд Мејведер е еден од најбогатите спортисти во светот, а социјалните мрежи често ги користи за да се пофали со својот луксузен начин на живот. Боксерот објавува фотографии на кои позира со пари, скапи часовници и секако автомобили. А тој има гаражи полни со скапи автомобили.

mayweather-with-a-mercedes-and-ferrari

 

Неговиот личен возач Брус Милер, во кратко видео се обиде да прикаже што може да се најде во една од гаражите на Мејведер. Внатре има три автомобили Bugatti и еден Ferrari Enzo. Надвор од оваа гаража има уште поголем избор. Доволно е да ја погледнете фиоката со клучеви за да видите колкав избор има боксерот на располагање.

Погледнете го видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО