Мејведер: Никогаш немало и нема да има подобар од мене (ВИДЕО)

Флојд Мејведер никогаш не страдал од ниска самодоверба. Напротив – отсекогаш бил еден од најсигурните боксери и се чини дека токму тоа го направи величина што ја знаеме денес.

„Никогаш немало подобар борец од мене. Ниту пред мене, ниту по мене, ниту долго откако ме нема“, изјави Пани во интервју за My Mixtapez.

Следниот викенд ќе има уште еден егзибициски меч против Џон Готи-Трид кога, сосема разумно, повеќето луѓе очекуваат нова победа на Мејведер.

https://twitter.com/BloodyElbow/status/1665938198449586176?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1665938198449586176%7Ctwgr%5Ea1dfcb3742c8c61df9c4258032f4e2a04e25737e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fmejuedr-nikoga-ne-e-imalo-i-nikoga-nyama-da-ima-po-dobr-ot-men-video%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО