Мејведер и Пакијао го одработија соочувањето! (ВИДЕО)

Pacquiao i Mayweather-crop

Се поблиску е конечната пресметка меѓу Флојд Мејведер и Мани Пакијао. Во ноќта, сабота спрема недела, овој двоец ќе го одработи бокс мечот на векот, при што победникот ќе ги освои светските титули на ВБА (супер), ВБЦ, ВБО и Д Ринг во велтер категорија.

Мејведер и Пакијао пристигнаа во Лас Вегас и подготвени го чекаат мечот од кој љубителите на боксот во светот очекуваат многу. Ги одработија и обврските спрема медиумите, а новото соочување може да го погледнете од приложеното видео.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО