Боксерските легенди го прогнозираат мечот Пакиајо-Мејведер! (ВИДЕО)

legende-crop

Уште малку време не дели од бокс мечот на векот како што многумина ја викаат пресметката во која на 2 мај ќе се спротивстават Флојд Мејведер и Мани Пакијао. Во пресрет на мечот во прогнози на средбата се впуштија и боксерските легенди. 

Очите на боксерскиот свет на 2 мај ќе бидат вперени кон Лас Вегас и мечот што сите го очекуваат со нетрпение. ХБО боксинг во пресрет на оваа битка собра некои од оние кои ја создаваа историјата на овој спорт и така легендите ги кажаа своите прогнози.

Ленокс Луис и Бернард Хопкинс го претпочитаат Мејведер. Шејн Мозли, кој беше шампион во три различни категории, проценува дека ќе пресуди брзината и движењето на Мјеведер. Оскар де ла Хоја ќе навива за Пакијао, но смета дека на крајот ќе слави Мјевдер.

Џорџ Форман беше еден од ретките кој мисли дека Пакијао ќе споре победничкиот од на Мејведер, а сето тоа погледнете го во приложеното видео.

https://youtu.be/R5gEjs5jfHw

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО