Легендарниот Ренцо Грејси е повреден, пропаѓа средбата со Хјуџис на ADCC!

renzo-gracie

Легендарниот Ренцо Грејси се здобил со повреда на коленото, поради што треба да се оперира и нема да може да учествува во планираниот реванш против поранешниот шампион на УФЦ во полусредна категорија, Мет Хјуџис. Двајцата требаше да се сретнат на Светското првенство на ADCC, што ќе се одржи на 29 и 30 август во Сао Паоло, Бразил. Тие веќе се бореа по ММА правилата во 2010 година, кога Хјуџис победи со нокаут.

Другите супер пресметки се меѓу тренерите Марио Спери-Рикардо Либорио и Роберт Абреу- Андре Галвао.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО