Даниел Стефановски – Да Круз на 6 мај во Мадрид

192

Македонскиот кикбоксер Даниел Стефановски го доби противникот за настанот на Суперкомбат во Мадрид, Шпанија. Стефановски ќе се бори со Да Круз од Шпанија.

Да потсетиме дека Даниел е во страшна серија од четири победи во Суперкомбат во К-1. Ако го совлада Шпанецот ќе избори место за големото финале во САД.

Последната победа во категоријата до 81 килограм во К-1 му беше пред две недели над Иманол Родригез од Шпанија на Суперкомабат настанот во Букурешт.

.