Борци на ММА пијат урина – „пијалок за шампиони“ (ВИДЕО)

Брутално видео објави поранешниот шампион на УФЦ, Фабрицио Вердум, на неговиот профил на Фејсбук. Во него тој пие, или барем така тврди дека прави, чаша полна со урината на неговиот сонародник и колега од боречките спортови Лиото Мачида.

Видеото започнува со потсетувањето за издржувањето на казната за допинг на Мачида во тоалетот. Тој излегува со чаша жолтеникава течност и отпива од неа, по што ја дели со Вердум, а му ја претставува како „пијалок за шампиони“. Вердум прашува, ќе го направи ли пијалокот посилен и се напива.

Мачида не еднаш истакнал дека секое утро пие од сопствената урина. Оваа навика ја наследил од татко му и ја нарекува традиционална медицина.

https://www.facebook.com/procast/videos/697126620497099/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО