Адесања за реваншот со Переира: Сега или никогаш!

Поранешниот шампион на УФЦ во две категории, Даниел Кормиер, верува дека ѕвездата на Нов Зеланд, Израел Адесања нема планови за реванш за титулата со Бразилецот Алекс Переира на почетокот на април. Потсетуваме дека првиот дуел на борците се одржа во ноември и заврши со рана победа на Переира.

„Не сте го слушнале Израел да каже кога ќе се бори со Алекс, но одеднаш Џамал ​​Хил е шампион и тој вели: „По ѓаволите, ќе му дозволам на Алекс Переира да оди во полутешка категорија. Подготвен сум да се борам со него во моментов. Или борете се со Роберт Витакер.

Изгледаше дека Израел нема да се бори со Переира, но името на Алекс почна многу да се појавува и Адесања си помисли дека работата е сега или никогаш. Многу луѓе го гледаат Алекс како ранлив шампион“, изјави Кормиер за ЕСПН.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО