Конор Мек Грегор се враќа по тешката повреда на мечот против Мајкл Чендлер (ВИДЕО)

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, потврди дека Конор Мек Грегор наскоро ќе се врати во октагонот, а противник ќе му биде Мајкл Чендлер.

Имено, Мек Грегор и Чендлер ќе бидат главни тренери на новата сезона на ТУФ, а на крајот ја чекаме и нивната пресметка.

Вајт наведува дека епизодите од новата сезона на Ултимејт фајтер ќе се прикажуваат секој вторник од 30 мај до 15 август на платформите ESPN и ESPN+.

Се уште не е познато кога треба да се одржи финалето на сезоната, како и борбата помеѓу Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер.

Славниот Ирец сè уште е најголемата ѕвезда на УФЦ, а е на пауза од јули 2021 година кога ја скрши ногата на мечот против Дастин Пориер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО