Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање на поединечните  спортовиги исправија пред огромен предизвик стручните лица и водечките луѓе на спорстките федерации...

Погледнете како Витали Кличко стана светски шампион во кик бокс (ВИДЕО)

Како и многу врвни борци пред и по него и Витали Кличко се префрли во боксот од кикбоксот. За време на кикбокс кариерата два пати беше аматерски светски шампион и четири пати ја освои шампионската титула во професионалните организации. Во септември...

Во Јапонија се одржа меморијал за Бранко Цикатиќ (ВИДЕО)

Јапонија се опрости со Бранко Цикатиќ. Легендарниот хрватски борец почина на 23 март, а во организација јапонскиот Чакурики се одржа настан во знак на сеќавање на првиот победник на К-1 Гранд при. Славниот ММА борец Шиња Аоки се настапи во про...

Европското првенство во кик бокс за сениори презакажано за декември

Европското првенство во кик бокс за сениори и ветерани кое првобитно беше закажано за октомври е презакажано и ќе се одржи од 5 декември до 13 декември 2020 година во Анталија - Турција. ЕП е за дисциплините: К-1, лоу кик,...

Ситичаи потпиша за ОНЕ Чемпионшип

Најдобриот кикбоксер на тежина од 70 килограми Ситичаи Ситсонгпееног потпиша за ОНЕ Чемпионшип. 28-годишниот Тајландец е поранешен шампион на Глори во лесна категорија, но се чини дека водечката светска кик бокс промоција едвај чекаше да се ослободи од него. Прво е...

Неделковски за Димса: Сигурен сум,кога и да се случи, дека светската титула ќе бидe...

Александар Димовски – Димса требаше на 4 април пре дсвоите битолчани да се бори за појасот на реномиранта промоција Кинг оф кингс во К-1 против Гркот Михаил Карамускетас. Но, се пропадна поради коронавирусот. Димса за големиот успех и можноста да...

Бадр Хари засилено тренира и за време на Рамазанските пости (ФОТО/ВИДЕО)

Големата кик бокс легенда, Бадр Хари остана без борба во јуни, откако Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Ова се должи на ограничувањата наметнати поради коронавирусот. Сепак, Хари...

Рико Верховен: Трчањето е терапија

Долгогодишниот шампион на Глори во тешка категорија, Рико Верхвен, продолжува да ја подобрува формата и за време на карантинот. 31-годишниот Врховен ги повика своите фанови да бидат активни и да тренираат. Тој објави фотографија од тренингот на кој трча и...

Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба. Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“ во Шалкаар. Дебито на Хари не траеше долго, бидејќи беше поразен со давење со раце за...

Одложен Глори 78: Бадр против Бени

Најголемата кик бокс организација во светот Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Во моментов, во многу земји во светот има строги мерки заради коронавирусот кои вклучуваат домашен карантин, социјална...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...