Ентони Џошуа за Мајк Тајсон: Никогаш не сум видел 60-годишник во таква форма

Ентони Џошуа е импресиониран од кондицијата на Мајк Тајсон.

Минатиот месец беше објавено дека Тајсон ќе се врати во рингот за да се бори со Џејк Пол. Тие ќе се борат во јули во Арлингтон, Тексас. Мајк ќе има 58 години во моментот на борбата, поради што многу луѓе мислат дека ќе загуби. Сепак, возрасната разлика меѓу двајцата ќе биде 31 година.

Борбата ќе биде пресметка која може да се добие само со нокаут. Судии нема да бидат потребни бидејќи нема да има победник ако се сведе на финалниот удар во гонгот. Џошуа верува дека Пол ќе победи бидејќи е помлад, но Мајк нема да се предаде без борба.

„Мислам дека Џејк Пол ќе биде изненаден со каков ѕвер се соочува. Пол најверојатно ќе победи бидејќи разликата во години е огромна, но Мајк Тајсон дефинитивно нема да му ја даде бесплатно. Искрено, никогаш не сум видел 60-годишник во таква форма како него.

Посакувам да се движам како него на негова возраст“, ​​изјави Џошуа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Tyson (@miketyson)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО