Зубаиров за бронзениот медал ќе се бори со Рама од Шпанија!

Screenshot 2015-03-25 11.03.33

Во четвртфиналето нашиот репрезентативец, Халил Заубаиров, беше поразен од финалистот Александар Хуштин од Белорусија со 8-6. Нејасно е како ја изгуби борбата кога веќе водеше со 6-0, 6-4. Дали е во прашање кондицијата?!

Зубаиров стартуваше одлично, бидејќи во првиот меч го совлада Бугаринот Медевед Гази со 11-1, односно технички туш.

Шанасата на ова Европско првенство за младинци до 23 Зубаиров ќе ја бара во репасажот. Тој го победи Украинецо Илија Арчаја со 12-4. Го чека мечот за бронзениот медал со Шпанецот Даниел Рама.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО