Злато и две бронзи од „Зрењанин опен“ за ТК Петровец!

TK Petrovec vo zrenjanin 2

На петтиот таеквондо турнир „Зрењанин опен“ во Србија челновите на ТК Петровец освоија еден златен медал и два бронзени.

Ива Сандева во категоријата до 45 кг го свои златниот, а Дамјан Сандев во истата категорија но во машка конкуренција го освои бронзениот медал, како  и Илина Ангеловска во категоријата до 59 кг.

TK Petrovec vo Zrenjanin

На турнирот што одржа викендов учествуваа 508 натпреварувачи од четири земји: Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Хрватска.

ТК Петровец настапи само со тројца натпревраувачи.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО