Васо Бакочевиќ договори боксерски меч во ММА ракавици

Црногорскиот борец Васо Бакочевиќ наскоро ќе се врати на терените. Имено, тој договорил боксерски меч во ММА ракавици.

Бакочевиќ ќе настапи на настанот што ќе се одржи на 8 јули во Златибор, но се уште нема противник.

„Добрата вест е што наскоро ќе се борам, а лошата вест е што тоа не е со голи раце. Се борам по боксерски правила, но за жал со ММА ракавици, па нема да биде баш како што ми се допаѓа, но не е важно. Ќе го пробам и тоа“, напиша Васо Бакочевиќ во објава на Инстаграм.

Васо се истакнува во боксот без ракавици и моментално има две победи во низа.

Во февруари го победи Давор Матиќ со нокаут по само 35 секунди, а месец и половина подоцна во втората рунда со нокаут го победи Лука Зебец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО