Ужасна трагедија: Загина големиот ММА шампион! (ВИДЕО)

Руската ММА организација М-1, во неделата на својата фејсбук страница објави трагичната вест. Поранешниот шампион на оваа организација Гурам Гугенишвили загинал во сообраќајна несреќа викендов. 

guram gugensvilli

Досега, сè уште не се знаат сите детали за големиот трагедија што го снајде врвниот спортист. Но, сите се согласуваат дека тој беше борец што ветуваше многу, кој во својата професионална кариера има 12 победи и само два порази.

Гугенишвили речиси целата кариера ја помина под покровителство на М-1 организацијата, а последната борба ја имаше во Јапонија на Иноки насатанот, каде што со технички нокаут го совлада Тони Бонело.   Инаку, 28 годишниот Грузиец беше врвен спортист. Како момче бил член на репрезентација на Грузија, а во светот на боречките вештини доаѓа по барање на неговиот братучед, кој беше европски шампион во борење.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО