38.8 C
Skopje
02/08/2021 | 14:00
Почетна Бокс Турски боксер го прекршил полицискиот час и брутално нокаутирал новинар (ВИДЕО)

Турски боксер го прекршил полицискиот час и брутално нокаутирал новинар (ВИДЕО)

306

Сулејман Сатмис е 20-годишен турски боксер кој вчеравечер го нокаутирал новинарот на агенцијата Демиререн, Мехмет Инан.

Нешто пред полноќ, Сатмис бил пронајден на улиците на Бурса како го крши полицискиот час во друштво на двајца пријатели, кога ги пресретнале локалните чувари на редот.

Кога ги видел новинарот и снимателот во нивно друштво, тој го удрил Инан по главата и му го скршил носот. Инан од силината на ударот се онесвестил и веднаш бил пренесен во болница.

На чуварите им помогнала полицијата, која ги уапсила Инан и неговите пријатели, а Турската боксерска федерација објави дека по итна постапка ќе го избрка Инан од сите нивни тела.