Серхио Рамос го предизвика Конор Мек Грегор (ВИДЕО)

Капитенот на Реал (Мадрид), Серхио Рамос, кој е познат како еден од најстабилните и истовремено тврди дефанзивци, е подготвен да влезе во мешаните боречки вештини.

Шпанскиот репрезентативец ја предизвика ѕездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, поранешен шампион во две тежински категории.

„Кога си подготвени, Конор“, напиша Рамос на своето видео на Инстаграм.

„Биди подготвен, брат Серхио! Пред нас е голема битка!“, одговори Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО