Тројца репрезентативци на Пролетер на подготовки во Англија

angelov-velevski-i-za-london

Пролетер од Прилеп во соработка со Британската џудо федерација и спортскиот директор Симонс, ги испрати тројцата најуспешни сениори на подготовки во тренинг базата на БЏФ.

borce-angelov-i-velevski-vo-avion-za-london

Борче Ангелов, Никола Велески и Владимир Стојаноски две недели ќе тренираат со репрезентацијата на Англија, при што ќе имаат еден контролен интернационален натпревар во Саундхенд.

По подготовките ќе заминат на Европскиот џудо шампионат во Тел Авив – Израел.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО