Тројца македонски боксери во полуфиналето на „Трофеј Подогорица“

519

Вчера македонските бокс репрезентативци забележаа една победа и два порази на Меѓународниот турнир за јуниори „Трофеј Подогорица“ во Црна Гора.

Хурмет Јонузи (-75 кг) забележа попбеда на Австриецот Артан Румплер, додека Оран Шакировски (- 56 кг) изгуби од Жорж Беник од Франција, а Серген Демиров (-81 кг) е поразен од домашниот боксер Виктор Михајловиќ.

Денеска во полуфиналето ќе настапат тројца наши боксери Бобан Мијалев (-49 кг), Рамон Казимов (-64 кг) и Хурмет Јонузи (-75 кг).

Ipon.mk