ТКД Бутел прв во јуниорска конкуренција на „Нерон опен 2016“ во Софија

TK Butel vo Bugarija na neron

Таеквондо клубот Бутел го освои првото место екипно во конкуренција на јуниори и третото кај кадетите на Меѓународиот турнир „Нерон опен 2016“ во Софија, Бугарија.

Натпреварувачите на Бутел освоија 10 први места и по едно второ и трето место.

Во класа А црни појаси-јуниори освоени се: 4 златни и 1 бронзен; кадети- 3 златни и 1 сребрен и пионери 3 златни медали.

Ipon.mk/В.Д.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО