Доналд Кероне славеше во пресметката на „каубоите“ (ВИДЕО)

Feb 21, 2016; Pittsburgh, PA, USA; Donald Cerrone (red gloves) competes against Alex Oliveira (blue gloves) during UFC Fight Night at the Consol Energy Center. Mandatory Credit: David Dermer-USA TODAY Sports

Доналд Кероне победи во двобојот на борците со прекарот „Каубој“ во главната борба на УФЦ Фајтр најт 83 во Питсбург, САД.

Во првиот меч по поразот од Рафаел дош Ањош, 32-годишниот Американец со давење со триаголник во првата рунда го победи Бразилецот Алекс Оливеира.

https://youtu.be/rV0H-P-OoZ0

Дерек Брансон против Роан Карнеиро за забележа четвртата победа и трета по ред со нокаут.

https://youtu.be/If33K8V1NmQ

Денис Бермудез победи со едногласна одлука против ветеранот Тацуја Кајавјир, додека Шон Стрикленд со технички нокаут против Алекса Гарсија дојде до 17 победа од 18 натпревари.

Олувел Бамбогсе со висок ножен удар и удари го заврши Даниел Сарафијан, додека Ентони Хамилтон изгуби на бодови од Шамил Абдурахимов.

https://youtu.be/3e4lpD9JCnY

Крис Камоци за 26 секунди го нокаутираше ветеранот Џо Ригс.

УФЦ Фајт најт 83:

Доналд Кероне- Алекс Оливеира (поднесување, триаголник давење, Р1)

Дерек Барнсон- Роан Карнериро (ТКО, Р1)

Коди Гарбарнт- Аугусто Мендес (ТКО, Р1)

Денис Бермудез – Тацуја Кавајири (со едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)

Крис Камоци – Џо Ригс (ТКО, Р1)

Џејмс Краузе – Шејн Кембел (со едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)

Шон Стрикленд – Алекс Гарсија (ТКО, Р1)

Олувел Бамгбосе – Даниел Сарафијан (КО, Р1)

Ентони Смит – Леонардо Аугусто Лелеко (со едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)

Натан Кој – Јонавин Веб (со едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)

Ешли Еванс-Смит – Марион Рено (поделена одлука на судиите, 30-27, 28-29, 29-27)

Лорен Марфи – Кели Фасхолц (ТКО, Р3)

Шамил Абдурахимов – Ентони Хамилтон (со едногласна одлука на судиите, 30-27, 29-28, 29-28)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО