Таеквондо: „Трофеј на Скопје“-за прв пат

Taekvondo plakat

 

Утре во Скопје за прв пат ќе се одржи таеквондо куп „Трофеј на Скопје“ во организација на ТК Дилени од Илинден, Скопје.

Натпреварите ќе бидат во кадетска, јуниорска и сениорска конкуренција.

„Целта на „Трофеј на Скопје“ е да се популаризира и развива таеквондото“, вели Ацо Атанасов, основополжникот на македонското таеквондо и организатор на турнирот.

За турнирот се пријавени 255 натпреварувачи од 9 земји.

ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО