Светскиот шампион Бобан Илиоски го донесе златото во Македонија (ВИДЕО)

 Светскиот шампион Бобан Илиоски кој неодамна ја освои титулата на Светското кик бокс првенство во Португалија изминатата вечер се врати во Македонија и имаше пречек како што заслужува.

На скопскиот аеродром Илиоски беше дочекан од фановите и неговите блиски пријатели со кои потоа и заедно ја прослави заслужената титула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО