Сребрен медал за Христаки Давитковски на ВАДО купот во Италија (ФОТО)

Христаки Давитковски се закити со сребрениот медал на ВАДО купот во Олбија-Сардинија, Италија.

Давитковски се натпреваруваше во конкуренција на ветерани.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО