Сонен планира да учествува на Олимписките игри 2016

chael-sonnen-american-flag

Допинг скандалот го оддалечи Каел Сонен од ММА борбите, но од неговата работа во ФОКС Спортс. Сепак, вчера тој беше ангажиран од спортскиот канал ЕСПН, а сега размислува и за враќање во спортот .

 Овој натпеваувач има намера да се квалификува за Олимписките игри 2016 година во Рио де Женеиро, во класично борење.

 „Размислувам дали да не се обидувам да се квалификувам во тимот за класично борење за Олимпијадата во 2016 година. Целта не ми е да соберам тим и да бидам еден од учесниците. Можам да се квалификувам во топ 4 или 5. Дајте ми добра можност да тренирам и да бидам активен и ќе ви покажам дека можам да станам дел од нешто големо“.

 Сонен, сепак, е  категоричен во врска ММА кариерата.

 „Не, завршив со професионалните борби во ММА“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО