Ситичаи го нокаутира Лонг со хај кик (ВИДЕО)

Ситичаи Ситсонгпеен ја освои титулата Ву Лин Фенг до 71 килограм.

Шампионот на Глори со хај кик во втората рунда во кинескиот Кунмимг го нокаутира Ји Лонг. Кинезот е голема ѕвезда во ВФЛ/WFL и го промовираат како Шаолин кунг фу мајстор. Лонг минатата година со контроверзна судиска одлука го победи Буакав Банчамек.

Го елиминира прво Холанѓанецот Хасан Тој, потоа во полуфиналето Германецот Енрик Кел и во финалето Џабар Аскеров, кој го замени повредениот Чингиз Алазов.

Иако Лонг пружи храбар отпор, разликата во квалитетот сепак беше преголема и покрај се останато прими пет хај кикови пред да падне.

https://youtu.be/rzSkZK4pXxY

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО