Силва: Дана Вајт не третира како робови

wadnerlei-silva-oct

Вондерлеј Силва доби доживотна забрана да учествува на ММА натпревари, откако избега од допинг тест на Спортската комисија на Невада.

Бразилецот се уште има обврзувачки договор со УФЦ. Неодамна се проширија гласини за меч меѓу него и Каел Сонен во организацијата ХФХ во Бразил, како и против Фил Барони во Јапонија.

 Се уште ништо не е потврдено, но Силва не престанува да беснее против Дана Вајт.

 „Ропство ли е тоа? Значи, не можам да работам, Данa? Ти не ме поседуваш и јас ќе се борам, каде ќе посакам“, категоричен е Силва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО