Свршеницата на Кличко: Подготвена сум да станам мајка

Бремените личности се исти како нас… Тие натрупуваат килограми во очекување на раѓањето на нивното ангелче. И, не се срамат од тоа. Американската актерка Хајден Пенетир е доста зборлеста на оваа тема и во интервјуто за магазинот „Hello“. Rаскажа какви промени настанале во нејзиното тело во текот на бременоста.

 

 

hayden-tigur1-korem

Вереницата на светскиот боксерски шампион во супертешка категорија, Владимир Кличко, очекува до крајот на годината да роди девојче.

– Јас имам убава фигура, висока сум 153 сантиметри и тешка околу 48 килограми, пред да забременам. Погодете колку килограми имам сега? Во моментов имам околу 66 кг. А најлошо е што нозете некогаш ми се толку мали и сигурно си велат: „Што се случува со сета оваа тежина? Имам чувство дека нешто под мене ќе се скрши“, рече таа.

Penetir na nokta na vesterkkite

Пенетир минатата недела на Ноќта на вештерките го покажа голиот стомак, смета дека во одреден степен многуте акумулирани килограми се должат на нејзиното минатото како спортист.

– Се уште сум доста мускулеста. Па, кога носиш, речиси 20 килограми, дополнителна тежина, исто така се зголемува и мускулната,- истакна поранешната гимнастичарка .

heiden-klitsko-kotka

Иако таа се уште е само свршеница на украинскиот боксер, Хајден Пенетир нема планови да застане пред олтарот, се додека не се врати претходната форма. „Ќе ви кажам едно нешто, сигурно нема да поминам по патеката со 20 килограми повеќе, облечена во венчаница и со огромен стомак. Тоа нема да се случи“, категорична е шармантната русокоса.Инаку, таа уште еднаш објасни дека Владимир Кличко ќе биде добар татко . „Не сум го слушнала да го подигне тон. Го чекаме нашето девојче со нетрпение“, заврши Пенетир .

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО