БиХ: Нокаут пред почетокот на мечот (ВИДЕО)

На бокс меч во Зеница имаше необична нокаут, еден боксер, буквално, веднаш по поздравот го нокаутираше противникот.

boks vo BiHСудијата се уште не дал знак да започне борбата, неименуваниот боксер му пришол на противникот, кој по поздравот со ракавиците ги спушти рацете долу, а овој веднаш го нападнал и со десното кроше го нокаутирал.

Ова беше дуел на сениори и јуниори, момчиња родени 1997 година, што е по правилата на АИБА, но дискутабилно статус боксерот кој задава ударот. Тоа беше првото коло на Премиер лигата  на Босна и Херцеговина во бокс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО