Сатоши Иши го победи Хит Херинг на Ризин (ВИДЕО)

Сатоши Иши (15-7-1) на Ризин во Јокохама ја прекина серијата од три последователни порази.

Поранешниот олимписки шампион во џудо содногласна одлука на судиите го победи Хит Херинг (28-16-1 НЦ). На 39-годишниот Американец ова му е втора борба и втор пораз по осумгодишната пауза.

https://youtu.be/FGrgU9TaoSs

Амир Алиакбари го совлада Бразилецот Џеронимо дош Сантос за три ипол минути.

Ризин ФФ 5:

Тацуја Каваџири – Ентони Бирчак (едногласна одлука)

Амир Алиакбари – Џеронимо дош Сантош (ТКО, Р1)

Кјоџи Хоригучи – Јуки Мотојама (едногласна одлука)

Рена Кубота – Дора Перхес (ТКО, Р1)

Теншин Насукава – Францеско Гиглиготи (ТКО, Р1)

Сатоши Ишии – Хит Херинг (едногласна одлука)

Реина Миура – Џези Габерт (сабмишн, армбар, Р2)

Јусуке јачи – Дрон Круикшенк (КО, Р1)

Саори Ишиока – Бестар Кицај (сабмишн,давење од позади, Р1)

Кана Асакура – Александара Тончева (едногласна одлука)

Сеиичиро Ито – Кизаемон Саига (едногласна одлука)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО