Русинот Махмудов со 11 нокаути во низа нова тешкашка атракција (ВИДЕО)

Русинот Арсланбек Махмудов стана еден од главните конкуренти за титулите во тешка категорија, откако во саботата ја забележа својата 11-тата победа во серија со нокаут.

31-годишниот Махмудов го нокаутираше Дилон Карман на само 27 секунди пред крајот за да ја одбрани својата ВБЦ-НАФБ титула. Пред да стане професионалец и да стартува со 11 победи, боксерот со прекар „Лав“ имаше 12 победи во низа во Светската боксерска супер серија. Од 8 од 11 нокаути се во првата рунда.

https://twitter.com/BoxingHls/status/1315108801595486208?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1315108801595486208%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Ftopsport.mk%2Fmiks%2Fruskiot-teshkashki-lav-mahmudov-ima-11-nokauti-vo-niza%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО