Рико Верховен прославуваше со Мек Грегор до зори (ФОТО)

78

Светскиот шампион во кикбокс, Рико Верховен, го прослави успешното враќање на Конор Мек Грегор во октагонот. Холандскиот кикбоксер во тешка категорија и носител на појас во Глори е близок пријател со ирската ММА ѕвезда. Верховен во живо ја гледаше победата на Мек Грегор над Доналд Цероне на УФЦ 264 во Лас Вегас, САД.

Верховен сподели неколку моменти од мечот на својот профил на Инстаграм. Малку подоцна пушти приказна (т.н.„приказна”) и од дискотеката, каде што ја прославија победата на Мек Грегор. Холандскиот кикбоксер беше дел од придружбата на Ирецот, кој славно забележа триум за 40 секунди над Каубојот. Групата беше во популарниот клуб во градот на коцаката „The Chainsmokers“.

Верховен не го крие пријателството со Мек Грегор, како и друг пат и се забавуваше, не само кога се во прашање победите, туку и по поразите. Холанѓанецот го поддржа својот ирски пријател и во бокс мечот со легендата Флојд Мејведер во август 2017 година, кога Мек Грегор. И покрај тоа што не победи, Конор не си ја ускрати забавата, на која беше и Рико.

Шампионот на Глори, освен што се забувава,  сега има и подготовки во САД.