Резултати од Глори 84

Настанот Глори 84 се одржа во Ротердам, Холандија, на кој во главната борба видовме дуел шампио против шампион. Тијани Безтати ја заложи титулата во лесна категорија против Петпаномрунг Киатму, кој е шампион во перо категорија. Безтати ја одбрани титулата со нокаут во 4. рунда.

Во коглавниот настан Тарик Хбабез во втората рунда го нокаутира Даниел Толедо.

Резултати:

Главна карта
Тијани Безтати – Печ со КО 4, 1:42
Тарик Хбабез – Даниел Толедо со ТКО 2, 2:38
Џеј Овермер – Џејми Бејтс со ТКО 2, 2:42
Фелипе Микелети – Нордин Махиедин победа со одлука
Мајкл Боапија – Ертугрул Бајрак победа со одлука
Софијан Лаидуни – Набил Хачаб победа со одлука

Прелиминарни
Чико Кваси – Стефан Орза со ТКО 2, 3:00
Страхиња Митриќ – Давид Туитупу победа со одлука

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО