Репрезентативецот Нуров освои златен медал на силниот турнир „Али Алиев“

 Могамедгаџи Нуров во финалето силниот Меѓународен турнир во борење „Али Алиев“ во Касписјк, Дагестан-Русија го солада Г. Тажудинов од Русија со 6-1 и го освои златниот медал.

Македонскиот репрезентативец забележа пет победи во категиоријата до 97 килограми.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО