Рекорд на УФЦ – влезниците за Нурмагомедов – Мек Грегор распродадени за 3 минути!

Сите билети за УФЦ 229 се продадени за 3 минути.

Настанот ќе се одржи на 6 октомври Т-Мобиле арена во Лас Вегас и ќе биде предводена од супербитката меѓу шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор.

https://twitter.com/SkyBet/status/1030502492889657345?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1030502492889657345&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D740988

И покрај фактот што раководството на УФЦ одлучи двојно да ја зголеми цената на влезниците за овој турнир, навивачите на мешаните боречки вештини толку многу сакаат да ја видат историската борба меѓу Хабиб и Конор што се подготвени да одвојат и поголема сума на пари.

Најевтините билети се 205 долари, а најскапите 2.505 долари.

https://twitter.com/btsportufc/status/1030508592959549440?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1030508592959549440&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D740988

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО