Забит Самедов против Гидон ја забележа 17-тата последователна победа (ВИДЕО)

Забит Самедов уште еднаш се бореше на Ахмат фајт шоу во Грозни.

34-годишниот Азербејџанец со едногласна одлука го победи Френцузинот Брис Гидон и ја забележа седмата последователна победа.

Моугли е без пораз од 2013 кога загуби од Бадр Хари во четвртфиналето на К-1 Гран при.

На Самедов ова му е втора борба во оваа година. Во мај на ист начин го победи Фреди Кемај.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО