Пронајден противник за Џош Емет на УФЦ 296 по повредата на Гига Чикадѕе

Џош Емет и Гига Чикадѕе требаше да го затворат загревањето на УФЦ 296 на 17 декември со меч во перо категорија, но повредата на Грузиецот изнуди промена на само 10 дена пред галата во Лас Вегас.

Брајс Мичел добива шанса да се појави откако го победи Ден Иге во септември и се искачи на 10-то место во дивизијата.

Емет (38) е на крстопат бидејќи забележа два последователни порази од Јаир Родригез и Илија Топурија. Со потенцијалниот трет пораз, не би било изненадување доколку реши да ги закачи ракавиците и да стави крај на својата ММА кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО