Конор Мек Грегор веќе има дадено 3 теста на УСАДА

Конор Мек Грегор покажа дека е сериозен во намерите да се врати во кафезот.

„Озлогласениот“ се врати во програмата на УСАДА и им даде 3 теста до денес. Значи, всушност, одбројувањето до неговото враќање. Ирската ѕвезда ќе може да се врати најрано во април 2024 година. Тогаш ќе се одржи јубилејниот настан УФЦ 300.

Во неколку наврати Мек Грегор изрази желба да биде предводник на гала вечерта. Противник му беше Мајкл Чендлер. Претходно оваа година, двајцата беа тренери на Ултимејт фајтер. Конор не се борел откако ја скрши ногата во трилогијата со Дастин Пориер во 2021 година.

До денес, 35-годишната ѕвезда е во серија од 2 порази во борби и победи на само 1 од неговите последни 4 УФЦ-борби. Последната победа на Конор над врвен борец беше над Еди Алварез во 2016 година. Да, Конор го победи Доналд Цероне во 2020 година, но сите се на мислење дека Цероне „легна“ пред Ирецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО