Промоторот на Фјури: Кличко ќе биде брутално нокаутиран (ВИДЕО)

Fjuri i Hensi

Промоторот на Тајсон Фјури – Мик Хенеси, се вклучи во подгревањето на атмосферата за реваншот со Владимир Кличко и најави дека Украинецот ќе биде надмудрен и брутално нокаутиран. Мечот е на 9 јули.

„Гледам каква е формата на Фјури. Кличко ќе биде тотално надмудрен и ќе добие многу тешки удари. Мислам дека Владимир направи сè што можеше, но беше поразен од подоброто растојание и моќ на Тајсон. Се плашеше да го нападне. Ако Фјури го направи она за што е способен, ќе го видиме крајот на кариерата на Кличко“, изјави Хенеси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО