Мухамед Али е во критична состојба? Семејството се подготвува за најлошото

<> at Louisville Marriott Downtown on September 19, 2015 in Louisville, Kentucky.

Мухамед Али е вклучен на апарати и неговата состојба продолжува да се влошува, а неговата фамилија е покрај него и се подготвува за најлошото, се вели во најновите извештаи од САД.

„Лекарите му рекоа на смесјтвото дека Али во многутешка состојба и да се подготват за најлошото“, рекол извор близок на семејството за Телеграф.

Легендарниот боксер е сместен во болница во Феникс и се бори со респираторни проблеми, коишто се дополнително компликувани поради Паркинсоновата болест.

Претходно, портпаролот на 74-годишниот Али ја опиша неговата состојба како лоша, но стабилна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО