Поранешната сопруга на Бивол: Никогаш нема да го прифатам назад

Дмитри и Екатерина Бивол отсекогаш изгледале како најубавиот и најстабилен пар.

Тие двајца се запознале пред 16 години во авион и се заљубиле на прв поглед. Дмитри веднаш укажа на сериозноста на неговите намери. Тој оди на прв состанок со три букети цвеќе. Едeн за Екатерина, како и по едeн за нејзината мајка и баба.

Во бракот на Дмитри и Екатерина има две деца, момчиња, Мирон и Никон. Дмитри и Екатерина не се двоумеле да го извадат личниот живот на социјалните мрежи, редовно објавувајќи заеднички фотографии и давајќи интервјуа.

Понекогаш, во разговор со западните медиуми, Екатерина (новинар по образование) се однесува како преведувач на нејзиниот сопруг. Секогаш се шегуваа и меѓу нив имаше посебна хемија. Сепак, оваа прекрасна приказна заврши.

Екатерина Бивол влезе на социјалните мрежи за да разговара со претплатниците и ги потона сите во тага. Излегува дека таа и Дмитри не се заедно веќе два месеци. Причината за раскинувањето не е позната. Екатерина не кажува ништо конкретно, но не се работи за неверство.

„Јас самата сум изненадена, бидејќи немаше сериозна причина да раскинеме. Ми се чини дека за една година повеќе нема да се сеќавам на него, бидејќи причината е безначајна, само некоја глупост. За мене најважна работа е тоа што живеев среќно 16 години со овој човек и не се каам за ништо, дури и за најлошото.

Благодарна сум на мојата судбина за ова и за децата. Искрено, конечно сум среќна што сум своја. Живеам за себе, за мојата среќа. Моите родители се разведени, сестра ми е двапати разведена, има трет брак.

Јас самата сум дете на разведено семејство. Не сум од оние што ќе заминат. Ако си заминеш еднаш, никогаш нема да те прифатам назад“, напиша Екатерина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ekaterina Bivol (@bivol_kate)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО