ММА борец фатил педофил кој почнал да има секс со 13-годишно девојче (ВИДЕО)

Дастин Лампрос е талентиран ММА борец и ТУФ ветеран.

Неодамна презеде благородна и клучна улога во водечките операции против педофилите во Флорида. Со неговата посветеност и ангажман за заштитата на децата Лампрос стана истакната фигура во напорите да се спречи онлајн експлоатација на деца.

Лампрос и неговиот тим неодамна се соочиле со маж кој поминал значително растојание за да запознае 13-годишно девојче за да има секс. Без да знае осомничениот, комуницирал со мамка, како дел од внимателно планирана операција.

За време на нивната истрага, Лампрос и неговиот тим откриле вознемирувачки детали за намерите на предофилот. Осомничениот побарал од мамката да донесе малолетен пријател или роднина, што укажува на подготвеност да се справи со повеќе деца одеднаш.

Покрај тоа, при претрес кај осомничениот, кај него пронашле и дрога. Во обид да ја отфрли вината, осомничениот се обидел да ја префрли вината на својот брат. Локалните власти пристигнаа за да го фатат предаторот и да ја осигураат безбедноста на потенцијалните жртви.

На начин кој потсетува на Крис Хансен од хит серијата на НБЦ Да фатиш предатор (To Catch a Predator), Лампрос игра клучна улога во привлекувањето на предаторите во рацете на правдата.

Посветеноста на Дастин Лампрос и на неговата ММА кариера и на застапувањето на децата е пример за огромното влијание што спортистите можат да го имаат надвор од спортот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dustin Lampros (@scrappy135mma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО