Џејк Пол и Хорхе Масвидал се судрија на паркинг

Џејк Пол се судри со Хорхе Масвидал во инцидент кој воопшто не е исцениран

Нема сомнеж дека Пол и Масвидал се мразат еден со друг. Двете боречки спортски фигури неодамна се сретнаа во Мајами и се скараа за работи што биле кажани и направени во минатото. На видеото се гледа како Пол е предизвикан од Масвидал на паркингот на еден склад во Мајами.

Џејк очигледно имал работа во складот кога дознал за доаѓањето на Хорхе Масвидал. Пол потоа му пријде со неговата придружба и камерите кои ја снимија тензијата што го исполни воздухот.

Јутјуберот кој стана боксер го прашува поранешниот борец на УФЦ дали се обидува да предизвика проблеми. Масвидал одговара велејќи дека Мајами е негова територија. На крајот на краиштата, подоцна беше откриено дека Масвидал пристигнал да направи подкаст со Пол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО