Погледнете како заврши „бликсата средба“ меѓу Џон Џонс и Израел Адесања (ВИДЕО)

Боречките приврезаници знаат дека своевремено Џон Џонс и Израел Адесања имаа прилично остра пресметка на социјалните мрежи, која на крајот прерасна во кавга.

Сериозно се зборуваше и за нивна борба во полутешка категорија, но Џонс се пресели во повисока дивизија, па таа суперборба никогаш не се случи.

Шампионот на УФЦ во средна категорија, Израел Адесања се обиде подоцна да го освои вториот појас, но Јан Блахович беше поуспешен во март 2021 година и ја одбрани титулата во полутешка категорија.

А оваа недела, Џонс и Адесања се сретнаа во казино во Лас Вегас.

И двајцата беа добро расположени, имаа кратко соочувањее и си размениле неколку финти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО