Волкановски: Цукерберг ќе го победи Маск затоа што е атлетски тип

Можноста за натпревар во кафез меѓу Марк Цукерберг и Илон Маск го разбранува светот на боречките спортови.

Како што веста се ширеше како шумски пожар, шампионот на УФЦ во перолесна категорија, Александар Волкановски, се осврна на потенцијалниот меч, споделувајќи ги своите размислувања засновани на лично искуство.

Расправијата на социјалните мрежи меѓу милијардерите брзо доби на интензитет, а претседателот на УФЦ, Дана Вајт, потврди дека Цукерберг и Маск се искрено заинтересирани да се случи оваа борба.

Во неодамнешното интервју, Волкановски ги сподели своите лични средби со извршниот директор на Мета, Марк Цукерберг, истакнувајќи го атлетизмот на вториот во споредба со Маск.

„Целосно го поддржувам Цукерберг на овој меч. Од прва рака можам да ви кажам дека е голем спортист. Поминав некое време со него и бев искрено импресиониран од неговата атлетска способност и фитнес ниво.

Покрај тоа, Цукерберг практикува и боречки вештини, што дополнително му дава предност. Додека Маск е значително поголем. Но, лично го поддржувам Цукерберг до крај“, рече Волкановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО