Погледнете како Хари се подготвува за мечот со Оверем, на спарингот никого штеди

Трилогијата меѓу Бадр Хари и Алистер Оверем е најавено за настанот Глори: Колишн 4 кој ќе се одржи во Арнем на 8 октомври.

Во претходните меѓусебни дуели имаат по една победа.

На истиот настан хрватскиот кикбоксер Антонио Плазибат треба да ги одмери силите против Џамал ​​Бен Садик за титулата привремен шампион во тешка категорија на Глори.

Љубителите на кик боксот со нетрпение го очекуваат враќањето на Оверем, чиј последен кик бокс меч беше во 2010 година кога победи на Светското ГП К-1.

После тоа се посвети на кариерата во ММА. А Бадр Хари седум години бара победа.

Последен пат Мароканецот славеше во август 2015 година, кога со прекин го совлада Исмаел Лонд.

Потоа имаше четири порази, а два меча беа откажани. Во март се бореше против Аркадиуш Вжосек, а мечот беше прекинат по втората рунда поради дивеењето на полските хулигани.

На социјалните мрежи се појави видео од тренингот и спарингот на Хари за време на подготовките за борбата против Оверем:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО