Погледнете како „Џокер“ Илиќ нокаутира легенда! Фантастичен погоди со коленото

Српскиот борец ги замолчи критичарите кои неодамна го критикуваа.

Многумина веруваа дека Александар Илиќ оди во Екатеринбург на настанот РЦЦ 12 ќе му послужи на Александар Шлеменко како „жртвено јагне“ и ќе биде противник против кого легендарниот Шлеменко ќе ја забележи четвртата победа во низа и 62-ра во професионалната кариера.

Илиќ во тој меч влезе само еден месец по тешкиот пораз од Карлос Вемола, а во последните четири настапи „Џокер“ загуби дури три пати. Илиќ не можеше да ја пропушти можноста да се бори против таков борец, поранешниот шампион на Белатор, и реши со својот нов настап да ги замолчи критичарите.

На самиот почеток од борбата „Џокер“ го удри Шлеменк со колено во глава, руската легенда беше видно потресена, а Илиќ ја заврши работата со уште неколку удари од доминантна позиција. Видеото од големиот нокаут можете да го погледнете ТУКА.

Беше големо изненадување, но „Џокер“ отсекогаш бил многу опасен борец кога станува збор за стој, а сега само не потсети на тоа.

Веднаш по мечот Илиќ го прозва Магомед Исмаилов (17-3-1), застрашувачки руски борец кој ги победи борците како Иван Штирков, Александар Емелијаненко, Илдемар Алкантара итн. Исмаилов покажа интерес за таа борба и се чини дека Џокер ќе продолжиме да го гледаме под капата на РЦЦ 12 организацијата.

Вечерта во Екатеринбург сигурно долго ќе ја памети, бидејќи ова е негова најголема победа во досегашната кариера. Вечерва тој скалпираше вистинска легенда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО